Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Praktyka czyni mistrza

W październiku i listopadzie uczestnicy projektu „Poszerzamy Horyzonty Wiedzy” rozpoczęli naukę żeglowania. Posłużył im do tego specjalny symulator, który jest urządzeniem umożliwiającym trenowanie tej umiejętności na lądzie. Dzięki przymocowanej do urządzenia żaglówce reagującej na każdy ruch i zachowanie „sternika”, a także wiatrakowi imitującemu wiatr dzieci mogły doświadczyć pierwszych żeglarskich wrażeń.

Więcej »

W porcie

28.10.2022 r. to dzień, w którym uczestnicy projektu „Poszerzamy Horyzonty Wiedzy” kontynuowali udział w warsztatach „Rybacy i dary morza”. W celu poznania korzyści płynących z położenia województwa pomorskiego nad Morzem Bałtyckim uczniowie udali się do usteckiego portu. Poruszając się wzdłuż jego linii brzegowej zapoznawali się z możliwościami podjęcia w przyszłości

Więcej »

Warsztaty „Rybacy i dary morza”

W dniu 27.10.2022 r. uczestnicy projektu „Poszerzamy Horyzonty Wiedzy” udali się do siedziby Słowińskiej Grupy Rybackiej. Celem wycieczki była pierwsza część warsztatów „Rybacy i dary morza”. Uczniowie brali udział w doświadczeniach, których głównym składnikiem był bursztyn. Poznali oni różne sposoby rozpoznawania tego” złota” Bałtyku. Dowiedzieli się, że właściwości chemiczne wody

Więcej »

Wizyta w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Lędowie

W dniu 19.10.2022 r. uczniowie biorący udział w projekcie „Poszerzamy Horyzonty Wiedzy”, uczestniczyli w wycieczce do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Lędowie. Dzięki wykładowi dotyczącemu służby w Marynarce Wojennej dzieci zapoznały się ze specyfiką tej pracy, predyspozycjami, jakie musi spełnić kandydat do służby oraz ścieżką edukacyjną prowadzącą do zawodu żołnierza.

Więcej »

„Poszerzamy horyzonty wiedzy” – aktualizacja

Przedłużamy termin rekrutacji uczniów do projektu „Poszerzamy horyzonty wiedzy – kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez edukację morską i żeglarską uczniów Szkół podstawowych w Gminie Miasto Ustka, Gminie Miastko i Gminie Ustka w ramach realizacji przedsięwzięcia strategicznego Pomorskie Żagle Wiedzy”. Projekt jest skierowany do uczniów klas III-VII oraz nauczycieli z następujących szkół Gminy Miasto Ustka: a) Szkoła

Więcej »

Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2022

Skip to content