MAYDAY, MAYDAY, MAYDAY!

W maju uczestnicy projektu „Poszerzamy Horyzonty Wiedzy” czynnie brali udział w zajęciach „English in the sea language”. Uczniowie zaznajomili się z terminologią żeglarską w języku angielskim.

Komunikacja na morzu jest bardzo ważna ze względów bezpieczeństwa. Nasi młodzi żeglarze poznali słownictwo i procedury w zakresie wzywania pomocy podczas morskich wypraw. Zaznajomili się również ze skalą Beauforta oraz opisywali pogodę po angielsku. Śpiewając morskie szanty, wykazali się umiejętnościami wokalnymi i nie lada poczuciem humoru.

Ostatni dzień zajęć to poznanie budowy jachtu, oczywiście z tłumaczeniem na język angielski oraz tworzenie projektów plastycznych, które prezentujemy poniżej. Ahoj, przygodo!