Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Warsztaty „Rybacy i dary morza”

W dniu 27.10.2022 r. uczestnicy projektu „Poszerzamy Horyzonty Wiedzy” udali się do siedziby Słowińskiej Grupy Rybackiej. Celem wycieczki była pierwsza część warsztatów „Rybacy i dary morza”.

Uczniowie brali udział w doświadczeniach, których głównym składnikiem był bursztyn. Poznali oni różne sposoby rozpoznawania tego” złota” Bałtyku. Dowiedzieli się, że właściwości chemiczne wody morskiej (jej zasolenie) unoszą bursztyn znad dna. Obserwowali też, jak reaguje on na wysoką temperaturę w porównaniu z kamieniem. Używając latarek ultrafioletowych mogli zauważyć, że bursztyn świeci pod jego wpływem, dzięki czemu  odnajdywali tę kopalną żywicę w piasku.

Szczególną atrakcją warsztatów było konstruowanie statków i żaglówek z przedmiotów wyłowionych z morza. Uczniowie ozdabiali swoje dzieła używając linek, płótna, patyków i muszelek. Dzięki kreatywnym działaniom powstały jedyne w swoim rodzaju prace.

Warsztaty nie tylko poszerzyły wiedzę uczniów na temat bogactw, jakie daje nam Morze Bałtyckie, ale również  stanowiły świetną zabawę dla uczestników projektu.

Skip to content