Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Praktyka czyni mistrza

W październiku i listopadzie uczestnicy projektu „Poszerzamy Horyzonty Wiedzy” rozpoczęli naukę żeglowania. Posłużył im do tego specjalny symulator, który jest urządzeniem umożliwiającym trenowanie tej umiejętności na lądzie.

Dzięki przymocowanej do urządzenia żaglówce reagującej na każdy ruch i zachowanie „sternika”, a także wiatrakowi imitującemu wiatr dzieci mogły doświadczyć pierwszych żeglarskich wrażeń. W trakcie zajęć każde z nich miało szansę na wypróbowanie swoich umiejętności na sucho.

 Zajęcia na symulatorze pozwoliły uczniom przełamać lęk przed żeglowaniem, oswoić się z łódką,  ale również opanować techniki i zrozumieć zasady pływania pod żaglami.

Skip to content