Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

W porcie

28.10.2022 r. to dzień, w którym uczestnicy projektu „Poszerzamy Horyzonty Wiedzy” kontynuowali udział w warsztatach „Rybacy i dary morza”.

W celu poznania korzyści płynących z położenia województwa pomorskiego nad Morzem Bałtyckim uczniowie udali się do usteckiego portu. Poruszając się wzdłuż jego linii brzegowej zapoznawali się z możliwościami podjęcia w przyszłości pracy w nadmorskim regionie. Poszerzali swoje wiadomości w tym zakresie począwszy od poznania zawodów wykonywanych w stoczni, poprzez te związane z rybołówstwem, transportem morskim, gastronomią, służbami ratowniczymi i chroniącymi wody Bałtyku, z żeglarstwem i turystyką wodną, a kończąc na zawodzie hydrologa. Dzieci zaskoczyła mnogość szans na zatrudnienie w różnych profesjach.

Naoczna obserwacja, interesujące informacje i trafne pytania prowadzącego zajęcia umożliwiły uczniom zgłębienie wiedzy, zweryfikowanie własnych wiadomości i poszerzenie zainteresowań.

Skip to content