Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Bezpieczeństwo nad wodą

W ramach projektu „Poszerzamy Horyzonty Wiedzy” jego uczestnicy wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadził ratownik medyczny pan Artur Szpilarewicz. Zaprezentował on uczniom sprzęt niezbędny w ratownictwie wodnym, a także prawidłowy sposób jego użytkowania.

Młodzież obejrzała również film z udziałem znanego brytyjskiego aktora, w którym Vinnie Jones wraz ze swoimi kumplami z gangu uczył odbiorców, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Humorystyczna forma przekazu ułatwiła uczniom przyswojenie wiedzy. Mogli ją w praktyce wykorzystać na fantomie. Przy akompaniamencie utworu Bee Gees „Stayin’alive”, który wyznaczał rytm, prowadzili ucisk klatki piersiowej.

Tego dnia wypróbowali też automatyczny defibrylator AED. Dowiedzieli się, że urządzenie to zwiększa szansę na przeżycie osoby poszkodowanej.

Szkolenie pogłębiło świadomość i wrażliwość uczniów oraz zachęciło do reagowania, a także zachowania prawidłowej postawy wobec osób wymagających pomocy.

Skip to content