JEDYNKA KOSZYKÓWKĄ STOI!

Koszykówka 3×3 – chłopcy

26 października 2022 roku nasza szkoła była organizatorem zawodów sportowych w koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców (rocznik 2010 i młodsi) w ramach Miejskiej Olimpiady Dzieci.

W rywalizacji wspaniale spisała się reprezentacja naszych chłopców, która pokonała zespoły z SP2 i SP3 w Ustce, zdobywając tym samym awans do finału Powiatowej Olimpiady Dzieci.

Finałowy turniej odbył się 9 listopada w Szkole Podstawowej w Kobylnicy. W rywalizacji wzięło udział 6 najlepszych zespołów, które zostały wyłonione poprzez rozgrywki gminne.

Nasi uczniowie rozegrali w finale 3 mecze, z czego dwa wygrali: najpierw ze Szkołą Podstawową w Główczycach (9:1), a potem ze Szkołą Podstawową w Smołdzinie (6:1). W meczu o pierwsze miejsce reprezentacja usteckiej Jedynki musiała uznać wyższość rywali ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy (3:15).

Ostatecznie Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce uplasowała się na drugim miejscu, zdobywając tym samym wicemistrzostwo powiatu słupskiego i srebrne medale.

Reprezentacja szkoły grała w składzie :

Kacper Kodłubański (7A), Jan Król (5MS), Borys Zaborowski (5A), Filip Oszkinis (6C), Kacper Kamieniecki (6A) oraz Hubert Nowak (5A).

Opiekunem zespołu był p. Wojciech Beyga.

Wszystkim zawodnikom oraz nauczycielom wychowania fizycznego serdecznie gratulujemy!