SUKCESY NASZYCH KOSZYKAREK

Koszykówka 3×3 – dziewczęta

7 listopada 2022 roku nasza szkoła była organizatorem kolejnych zawodów sportowych, tym razem w koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców (rocznik 2008 – 2009) w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży.

Reprezentacja naszych dziewcząt pokonała zespoły z SP2 i SP3 w Ustce, zdobywając tym samym awans do finału Powiatowych Igrzysk Młodzieży.

Finałowy turniej odbył się 21 listopada w Szkole Podstawowej w Jezierzycach. W rywalizacji wzięło udział 5 najlepszych zespołów, które zostały wyłonione poprzez rozgrywki gminne.

Nasze uczennice okazały się bezkonkurencyjne, pokonując wszystkie rywalki! Dziewczęta wygrały mecze z zespołami ze Szkoły Podstawowej w Główczycach (7:0), Szkoły Podstawowej w Kwakowie (8:0), Szkoły Podstawowej we Wrześciu (9:1) oraz Szkoły Podstawowej w Smołdzinie (3:1).

Reprezentacja usteckiej Jedynki zajęła 1. miejsce w powiecie słupskim, zdobywając złote medale i puchar. Nasze uczennice tym samym wywalczyły awans do etapu wojewódzkiego.

Turniej półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży odbył się 29 listopada w Szkole Podstawowej w Kobylnicy, gdzie dziewczęta z SP1 w Ustce rozegrały 3 mecze. Najpierw nasze uczennice pokonały rywalki z SP8 w Słupsku (5:4), a potem ze Szkoły Podstawowej w Rychnowach (6:1). W trzecim meczu, po zaciętej walce, musiały jednak uznać wyższość zawodniczek z SP2 w Bytowie (3:6). Tym samym dziewczęta z Ustki zajęły 2. miejsce, będąc o krok od awansu do ścisłego finału.

Nasza reprezentacja grała w składzie:

Victoria Hyńko (8B), Alicja Skorobohaty (8B), Nella Dziuba (8C), Jagoda Podlasiak (8C), Hanna Kubicka (8C) oraz Marianna Kargul (8C).

Opiekunem zespołu był p. Maciej Troczyński.

Zawodniczkom i trenerowi serdecznie gratulujemy!!!