Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Bożonarodzeniowe warsztaty w bibliotece szkolnej

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter i przybliżyć dzieciom tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia, 3 grudnia w sobotni poranek uczniowie klasy IIIa odwiedzili szkolną bibliotekę.  Dzieci wzięły udział w przedświątecznych warsztatach.

Uczestnicy usłyszeli, co ma do powiedzenia o zwyczajach świątecznych pani EduKredka. Następnie wypowiadali się na temat obchodów tego święta w ich rodzinnych domach. Sprawdzianem znajomości symboli świątecznych  była krzyżówka bożonarodzeniowa, którą dzieci bezbłędnie rozwiązywały. W części warsztatowej trzecioklasiści  samodzielnie wykonali kolorowe  skarpety ze słodyczami. Bibliotekę odwiedził  również Mikołaj, który ku uciesze dzieci, schował między półkami, czekoladowe poczęstunki. Podczas  spotkania  wyczuwalny był świąteczny nastrój, który mam nadzieję,  nie opuści nas aż do Świąt.

Skip to content