Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia w naszej szkole uczciliśmy kolejną rocznicę uchwalenia   Konstytucji 3 maja. To wielkie, patriotyczne wydarzenie jest świadectwem tego, jak Polacy wytrwale dążyli kiedyś do niepodległości, a dzisiaj, jak bardzo niepodległość cenią i szanują. Dzięki takim uroczystościom młode pokolenie uczy się patriotyzmu i szacunku wobec narodowych wartości.

W świąteczny nastrój wprowadził nas szkolny chórek piosenką „Witaj majowa jutrzenko”. Następnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.
Uczennice klasy VIIb: Kalina Mike i Alicja Pryczkowska przypomniały okoliczności uchwalenia ustawy zasadniczej oraz jej najważniejsze postanowienia. Uroczystość uświetniły  występy Leona Pawlikowskiego i Alicji Pryczkowskiej, którzy odnoszą sukcesy w konkursach wokalnych.

Majowe święto uczciliśmy nieco inaczej niż zazwyczaj, przygotowując konkurs historyczny dla reprezentantów klas IV-VIII. Publiczność miała możliwość dopingować swoje koleżanki i kolegów, ponieważ konkurs został przygotowany w aplikacji Kahoot i pytania wyświetlały się na tablicy. Warto pamiętać, że o punktach i końcowym wyniku decydował również czas udzielanych odpowiedzi.

Ostatecznie, w kategorii klas IV-V zwyciężyła IVb, II miejsce zdobyła Vc, a miejsce III – Va. W grupie klas VI-VIII zwyciężyła VIIIa, II miejsce przypadło VIms, a III miejsce – VIIc.

 Uczestnicy konkursu z rąk pani Dyrektor Bogumiły Lenard otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy rozległej wiedzy historycznej!

Po zakończeniu apelu głos zabrała pani Wicedyrektor Dorota Dragan, dziękując uczniom za piękne poprowadzenie apelu i zaprezentowanie utworów muzycznych, a także nauczycielom przygotowującym uroczystość: pani Ewie Spiczak-Brzezińskiej i panu Krzysztofowi Borysiewiczowi (program apelu, konkurs), pani Karinie Werra oraz panu Januszowi Werra (oprawa muzyczna), pani Stefanii Salachnie i pani Agnieszce Babierackiej (dekoracje).

Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom i pracownikom szkoły miłej atmosfery i radości w przeżywaniu  majowego święta.

Skip to content