Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

II MIĘDZYSZKOLNE POTYCZKI JĘZYKOWE

8 kwietnia odbyły się II Międzyszkolne Potyczki Językowe zorganizowane przez Zespół Szkół STO w Słupsku. Konkurs został objęty patronatem Prezydentki Miasta Słupska – Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.

Uczestnicy zmagań, uczniowie z klas 7 i 8, wzięli udział w potyczkach językowych z języka polskiego, angielskiego i niemieckiego. Ich zadaniem było m.in. rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru dotyczącego wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych, a w szczególności Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Poloniści zmagali się z ortografią podczas pisania dyktanda, a specjaliści od języka niemieckiego wykonywali zadania leksykalne polegające na stworzeniu plakatu edukacyjnego.

Zespół anglistów reprezentowali: Julia Szmit, Agata Jaśkiel i Alan Szczucki. Wyzwania z dyktandem podjął się Olivier Sieciński, a nad plakatem pracowały Ania Ćwigoń- Szymczak i Anastasiia Bronnikova. Wszyscy uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem. Zaplanowana została dla nich również niespodzianka -poczęstunek oraz możliwość uczestnictwa w przygotowanych aktywnościach dodatkowych, np. eksperymentach chemicznych. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i potężną dawkę wiedzy do zapamiętania na przyszłość.

Gratulujemy organizatorom i uczestnikom! Chętnych zapraszamy już dziś na III edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Kamila Komorowska

Skip to content