Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

BIEGI SZTAFETOWE W USTCE

W sobotę, 13 kwietnia, w Ustce odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu na dystansie 10 000 metrów. Impreza towarzyszyła inauguracji nowego stadionu lekkoatletycznego.

Zanim jednak na bieżnię wyszli zawodowcy, do rywalizacji stanęły dzieci z usteckich szkół. Widownia zobaczyć mogła biegi w sztafecie 10×200 metrów, bieg na 600 metrów dziewcząt i chłopców oraz bieg dorosłych amatorów na 3000m.

W biegu na dystansie 600m Anna Ćwigoń-Szymczak uplasowała się na miejscu II, natomiast nasze sztafety rocznika 2013 i mł. zdobyły miejsce II i IV. W starszej kategorii, rocznik 2011/12, jedna z naszych sztafet odniosła zwycięstwo, a druga miejsce IV.

Wiele emocji dostarczył finisz sztafet uczniów z Jedynki, którzy jak wytrawni biegacze super sobie poradzili z dystansem 10 x 200m przy pełnych trybunach kibiców.

Uczestnicy sztafet otrzymali pamiątkowe medale: Amelia Zakrzewska, Dominik Andruszkiewicz, Pola Majewska, Bartosz Lewandowski, Nella Wypchło, Zuzia Piechowiak, Lila Napieralska, Natalia Czarnowska, Wiktor Holak – Leś, Natalia Zabierowska, Pola Dziuba, Piotr Listkiewicz, Nikola Słomska, Kacper Podlasiak, Agata Grzejszczak, Aleksander Kramek, Hania Uznańska, Natalia Palimonka, Tymon Ćwigoń-Szymczak, Filip Słomski, Zosia Uznańska, Lilianna Kiliszewska, Maja Dubiela, Emilia Jopek, Martyna Kieliszek, Gabrysia Woźniak, Maja Netreba, Zuzia Atalska, Aleksandra Klimek, Milena Siniewicz, Julia Wypchło, Oliwier Kaczmarek, Maria Matis, Janek Król, Magdalena Jezierska, Lena Ksel, Alicja Mirańska, Zosia Bartnik.

Wśród VIP-ów nie zabrakło znamienitych postaci polskiej lekkoatletyki, między innymi Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryka Olszewskiego oraz olimpijczyka Mariana Woronina.

29 września 2023 roku ustecki stadion otrzymał świadectwo kategoryzacyjne Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. – Na pewno będziemy korzystać ze stadionu – mówiła wówczas Bogumiła Lenard, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce i Prezes Lekkoatletycznego Klubu Sportowego „Jantar Ustka”, która przekazała naszej reprezentacji pamiątkową pałeczkę sztafetową z otwarcia stadionu.

Gratulacje dla organizatorów oraz opiekunów: pani Emilii Kaczmarek i pani Lucyny Kuklińskiej-Nurkowskiej!

Lucyna Kuklińska- Nurkowska

Skip to content