Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

WIELKI MARSZOBIEG DLA MAŁEGO OLAFA

W dniu 9 kwietnia najmłodsi mieszkańcy Ustki zostali zaproszeni do udziału w masowym marszobiegu na rzecz małego Olafa Krasnowskiego. Każdy uczestnik imprezy miał swój wkład finansowy w zbiórce pieniędzy na leczenie chłopca.

Olaf cierpi na dystrofię mięśniową, którą może powstrzymać najdroższa terapia genowa świata za 15,5 miliona złotych. Liczy się każda złotówka, aby dać szansę małemu Olafowi na normalne życie.

Uczniowie usteckich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Niepublicznej Szkoły Adventure, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1, Miejskiego Przedszkola nr 2 „Delfinki”, Miejskiego Przedszkola nr 3 oraz Niepublicznego Przedszkola „Na Wydmie” przyjęli zaproszenie naszego szkolnego wolontariatu i jego opiekunek: siostry Dominiki Pac CSS i pani Doroty Grześ do „Marszobiegu dla Olafa” w ramach ogólnopolskiej akcji PODAJ DOBRO DALEJ.

Ogromnym wsparciem dla organizatorów była pomoc pana Mateusza Bukato, właściciela Ośrodka POMORZE USTKA, na terenie którego odbyła się impreza.

Pani Lucyna Kuklińska – Nurkowska oraz jej podopieczni z LKS Jantar byli „nawigatorami” biegu, a opiekunowie i wychowawcy ze wspomnianych powyżej placówek oświatowych współtwórcami imprezy. Dużą pomocą był też udział sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia.

Swą obecnością zaszczycili nas dziadkowie Olafa – państwo Marzena i Jarosław Krasnowscy, którzy wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 1  dokonali uroczystego otwarcia biegu oraz na mecie wręczali uczestnikom marszu  pamiątkowe medale i dyplomy.

Podczas tej masowej imprezy nie mogło zabraknąć również służb medycznych, w ramach których wsparł nas pan Dariusz Ardanowski z Bus Med Ustka.

Maskotką marszobiegu został ogromny, pluszowy miś podarowany przez panią Annę Przybylską, pracownicę naszej szkoły.

Akcja najmłodszych ustczan zakończyła się sukcesem – zgromadziliśmy kwotę 13 010, 26 zł, która zasili konto małego Olafa.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w marszobiegu.

Dominika Pac
Dorota Grześ

Skip to content