Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

HEJT – GDY SŁOWA NISZCZĄ!

Co to jest hejt? Dlaczego ludzie obrażają innych w Internecie? W jaki sposób należy się zachować w sytuacji bycia hejtowanym? Na te i jeszcze kilka innych pytań, tuż przed wiosenną przerwą, próbowali znaleźć odpowiedzi uczniowie klas V-VIII wraz z naszym gościem z Komisariatu Policji w Ustce sierż. szt. Pawłem Badowskim.

Cyberprzemoc to przemocowe zachowania polegające na obrażaniu, nękaniu, znieważaniu ofiar z pomocą Internetu lub telefonu. Jest to niestety problem coraz bardziej powszechny i dotyka osób z każdej grupy społecznej.

Drogi Rodzicu, jak zapobiegać cyberprzemocy?

  • Twórz warunki do bezpośrednich i pozytywnych relacji z własnym dzieckiem, stwórz mu bezpieczne, wspierające miejsce, gdzie będzie ktoś, kto je zrozumie i wysłucha.
  • Proponuj nastolatkowi atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego, będące alternatywą dla komputera czy komórki.
  • Rozmawiaj z nastolatkiem, zainteresuj się jego aktywnościami w Internecie, nie oceniaj. Nawiąż kontakt. Poznaj odczucia i potrzeby dziecka.
  • Kształtuj w dziecku poczucie odpowiedzialności za swoje czyny oraz decyzje, uświadamiaj o konsekwencjach.

Musisz wiedzieć, że żadna „kontrola rodzicielska” nie zabezpieczy Twojego dziecka przed cyberprzemocą. Internet to skomplikowane narzędzie. W zapobieganiu cyberprzemocy kluczową rolę odgrywa edukacja. Najważniejszym krokiem do bezpieczeństwa dziecka jest rozmowa i uświadamianie potencjalnych zagrożeń, kształtowanie empatii i wrażliwości na drugiego człowieka.

Skip to content