Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

We wtorek, 27 lutego, naszą szkołę po raz kolejny odwiedzili przedstawiciele Chorągwi Komturstwa Gniewskiego, którzy zaprezentowali uczniom „Jedynki” niezwykle barwne i opowiedziane z dużą dozą humoru wydarzenia z europejskiej historii.

Klasy IV – VI wzięły udział w pokazie pt. „Wojowie i rycerze”, dzięki któremu przeniosły się do czasów średniowiecza. Uczniowie mogli obejrzeć, a nawet przymierzyć stroje z epoki, wziąć do ręki broń oraz tarcze dawnych rycerzy. Prowadzący lekcję wykorzystali bowiem wiele ciekawych rekwizytów, zachęcając dzieci do aktywnego udziału w zajęciach.

Siódmo- i ósmoklasiści w swojej wędrówce przez historię pt. „Długi wiek XIX: Ku Niepodległej” mieli okazję spotkać Tadeusza Kościuszkę, Napoleona Bonapartego, Józefa Wybickiego, Piotra Wysockiego oraz Józefa Piłsudskiego. Zajęcia, w których uczestniczyli najstarsi uczniowie naszej szkoły, poruszały zagadnienie powstań narodowo – wyzwoleńczych. Bogactwo strojów i uzbrojenia przybliżyło młodzieży rolę kosynierów czy wojska Księstwa Warszawskiego.

Idea „Żywej lekcji historii” to połączenie atrakcyjnej dla uczniów formy zajęć z wiedzą historyczną. Już teraz nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z naszymi gośćmi.

Skip to content