Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

FINAŁ KONKURSU „JEDNO MORZE, WIELE KORZYŚCI. MORSKA ENERGETYKA WIATROWA W MOIM REGIONIE”

We wtorek, 13 lutego, nasi uczniowie brali udział w finale konkursu „Jedno morze, wiele korzyści. Morska energetyka wiatrowa w moim regionie”.

SP1 w Ustce reprezentowali:
w kategorii klas 1-3:
– Nikodem Kierzkowski z klasy 1B
– Mateusz Uljanicki z klasy 2A
w kategorii klas 4-6:
– Zofia Uznańska, Nikola Słomska, Filip Suchanek i Leon Nowakowski z klasy 4A.

Zadania konkursowe były zróżnicowane pod względem wieku uczestników. Uczniowie z klas 1-3 mieli za zadanie wykonać dowolną metodą pracę plastyczną przedstawiającą morską farmę wiatrową. W kategorii klas 4-6 należało wykonać makietę takiej farmy z surowców wtórnych oraz zaprezentować swoją pracę w czasie 3 minut podczas finału przed publicznością i jury konkursowym. Klasy 7-8 miały za zadanie nagrać 3-minutowy film o korzyściach takiej farmy dla naszego regionu i zaprezentować przed publicznością i jury.

Do konkursu przystąpiło 130 uczniów i uczennic, którzy wykonali 119 prac konkursowych, w tym prace plastyczne, makiety morskich farm wiatrowych oraz filmiki. W samym projekcie uczestniczyło 1500 uczniów z sześciu szkół podstawowych w regionie słupskim i jednej szkoły podstawowej w Łebie.

Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni.
W kategorii klas 1-3 Mateusz Uljanicki zdobył 1 miejsce, a Nikodem Kierzkowski – 2.

W kategorii klas 4-6 Leon Nowakowski zajął 1 miejsce, Nikola Słomska i Zofia Uznańska -3., a Filip Suchanek zdobył wyróżnienie.

Nagrody w konkursie  były następujące:
– 1 miejsce – nagroda o wartości 500 zł w postaci vouchera do Empiku, Multikina lub Legimi,
-2 miejsce- nagroda o wartości 300 zł w postaci vouchera do Empiku, Multikina lub Legimi,
– 3 miejsce- nagroda o wartości 150 zł w postaci vouchera do Multikina, Legimi, lub 4 bilety do Centrum Eksperyment w Gdyni lub Hewelianum w Gdańsku,
– wyróżnienie- nagrody książkowe.

Za wybranie szkół, prelekcje jesienne, przygotowanie i przeprowadzenie konkursu oraz sponsorowanie nagród odpowiadały Equinor i Polenergia – firmy realizujące projekty farm wiatrowych na Bałtyku.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników podczas tego finału był pokaz eksperymentów naukowych. Najmłodsi mieli ponadto zapewniony kącik zabaw pod opieką animatorów. Wszyscy uczestnicy konkursu mogli skorzystać z poczęstunku w postaci ciast, kanapeczek, rogalików i różnego rodzaju pierożków.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy!!!

Skip to content