Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

„Życzliwie, blisko, razem”

21 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – niezwykle wartościowe i piękne święto. Piękne, bo zachęca nas do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka, wartościowe, bo jest okazją do poruszenia w czasie zajęć lekcyjnych tematu szacunku i życzliwości w stosunku do innych. Z takim zamysłem klasa 8a wraz z wychowawcą klasy – p. Moniką Holak oraz z pedagogiem szkolnym – p. Edytą Mirańską zorganizowała obchody Dnia Życzliwości w naszej szkole. Uczniowie zaangażowani w akcję już od rana wręczali całej społeczności szkolnej krótkie teksty z pozdrowieniem oraz słodki upominek. Tego dnia wszystkie dzieci i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym, symbolizującym radość i optymizm. Przy głównym wejściu do szkoły znajdowała się tablica, na której zamieszczone były informacje związane z postawą życzliwości. Uczennice klasy 8a – Anastasiia Bronikova i Zlata Husieva przygotowały piękny plakat zachęcający do niesienia pomocy innym, promujący postawę serdeczności, któremu nadały tytuł: „Znajdź się wśród życzliwych”. W ramach akcji można było także wziąć udział w zabawie: „Zerwij, wykonaj, podaj dalej”. Każdy, kto zerwał karteczkę, był zobligowany do wykonania zadania (np. „Powiedz komplement osobie spotkanej na holu szkolnym” lub „Uśmiechnij się szeroko do trzech spotkanych dzisiaj osób”), a następnie do przekazania wyzwania wybranej przez siebie osobie. Nasi uczniowie z ochotą i zaangażowaniem przystąpili do zabawy. „Dzień Życzliwości” upłynął w atmosferze uśmiechu i pozytywnych emocji.

Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym, bo miłe słowa, gesty mają wielką moc i czynią wiele dobra. Pamiętajmy jednak o tym, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.

*Akcja przeprowadzona w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Emp@tyczna klasa„.

Skip to content