Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

AQUA AEROBIK – AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I SPOSÓB NA RELAKS

Już we wrześniu w naszej szkole wprowadzona została innowacja pedagogiczna przeznaczona dla uczniów klasy 6 mistrzostwa sportowego – profil pływanie. Pozwola ona urozmaicić zajęcia wychowania fizycznego na pływalni, wyposażyć uczniów w podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu aqua aerobiku.

Aqua aerobik jest bezpiecznym rodzajem aktywności zarówno dla osób z nadwagą, cierpiących z powodu bólów kręgosłupa, jak i po przebytych urazach kości i stawów. Ćwiczenia w wodzie podnoszą bowiem ogólną wydolność organiz-mu –
usprawniają pracę serca i płuc, pobudzają krążenie krwi, rozwijają siłę mięśni.

Prowadząca zajęcia: instruktor pływania Izabela Firkowska

Skip to content