Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Dzień Edukacji Narodowej

Najpiękniejsze święto w naszej szkole obchodziliśmy w tym roku w piątek, 13 października. Było to wyjątkowe wydarzenie w związku z obchodami 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

Tego dnia Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji, rodzice oraz uczniowie klas VII i VIII zostali zaproszeni do bajkowego świata pana Kleksa. Spektakl pod tytułem „Witajcie w naszej bajce!” w reżyserii pani Elżbiety Moralewicz przygotowali uczniowie klasy Va, Vb, VIIb oraz IIb.

W przepięknej scenografii autorstwa pani Agnieszki Babierackiej, pani Elżbiety Moralewicz oraz pani Iwony Błądkowskiej zebranych w auli gości powitali uczniowie Akademii Ambrożego Kleksa: Adaś Niezgódka, Albert oraz Alojzy Kukuryk.

Po chwili dołączył do nich sam pan Kleks, który, choć miał ochotę na urlop, musiał zmierzyć się z poważnym problemem dotyczącym bajkowych bohaterów. Okazało się bowiem, że Baba Jaga, krasnoludki i wiele innych postaci nie chce już występować w baśniach dla dzieci. Sprawa była na tyle poważna, że Ambroży Kleks musiał wezwać na pomoc królową Abę. Ta podpowiedziała, by skorzystać z wiedzy kosmicznego oka…

Na szczęście prawe oko pana Kleksa, które w magiczny sposób zwielokrotniło swoją liczbę, ukazało rozwiązanie problemu: skoro dotychczasowi bohaterowie opuścili swoje bajki, należało ich zastąpić nowymi. Dzięki prezentacji pani Małgorzaty Bratasz wszyscy goście zebrani w szkolnej auli mogli ujrzeć grono wyjątkowych postaci – pięknych, zdolnych, kreatywnych… Byli to nowi bohaterowie dziecięcych bajek.

Podczas tego niezwykłego przedstawienia wszystkim czas umilał swym śpiewem zespół „Prymka” pana Janusza Werry oraz tańczące krasnale z kl. IIb przygotowane przez panią Karinę Werrę.

Na scenie zaś mogliśmy podziwiać grę naszych szkolnych aktorów, którzy z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Oto oni:

Ambroży Kleks – Leon Pawlikowski

Adaś Niezgódka – Hubert Napieralski

Alojzy Kukuryk – Ryszard Mączkowiak

Albert – Mikołaj Klimczak

Baba Jaga – Irena Mączkowiak

Zła Królowa – Maja Gdyra

Małgosia – Aniela Mikołajczyk

Jaś – Szymon Dadacz

Krasnal 1 – Filip Sitarz

Krasnal 2 – Igor Kluczny

Krasnal 3 – Kacper Lisiński

Królowa Aba – Julia Sobków.

Już dziś z niecierpliwością oczekujemy kolejnego Dnia Edukacji Narodowej, życząc wszystkim nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły uśmiechu na twarzy i satysfakcji ze swojej pracy.

Skip to content