Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W piątek, 29 września, odbyła się w naszej szkole niecodzienna akcja czytelnicza z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.  Na drugiej godzinie lekcyjnej, po usłyszeniu dzwonka, każdy z nauczycieli przerwał zajęcia i przez dwadzieścia minut czytał uczniom fragment wybranej książki. Pomysł czytania bardzo spodobał się młodszym i starszym czytelnikom, niektórzy już zadeklarowali, że na pewno sięgną po książkę, której fragment usłyszeli w czasie lekcji.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Uczniów gorąco zachęcamy do codziennego czytania i doświadczania niezapomnianych chwil z książką, a nauczycielom bardzo dziękujemy za chętny udział w akcji.

Skip to content