Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Europejski Dzień Języków

Na 26 września przypada Europejski Dzień Języków i z tej okazji uczniowie klas ósmych z usteckich szkół podstawowych zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, aby 27 września wziąć udział w zmaganiach językowo-kulturowych. Czteroosobowe reprezentacje rywalizowały w konkurencjach, w których należało m.in. rozpoznać europejski język, stolice czy sławne osoby.

Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klasy 8a:  Anna Ćwigoń- Szymczak, Jakub Bolibrzuch, Stanisław Lipczyński i Damian Dorochowicz. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do rozwiązywania poszczególnych zadań. Ostatecznie zwyciężyła drużyna 8a ze Szkoły Podstawowej nr 2, drugie miejsce przypadło klasie 8b z tej samej szkoły, a na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie usteckiej Jedynki. Miejsce czwarte zajęła Szkoła Podstawowa nr 3, zaś  piąte ex aequo zdobyły Niepubliczna Szkoła Podstawowa Adventure i Szkoła Podstawowa nr 4.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Opracowała Kamila Komorowska

Skip to content