Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

STYPENDYŚCI MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie za osiągniecia w nauce zostali uhonorowani stypendiami Marszałka Województwa Pomorskiego w dwóch kategoriach:

  • Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla uczniów uzdolnionych – finansowane ze środków województwa pomorskiego – otrzymała Olivia Świtka, uczennica, która uzyskała tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów, znalazła się w gronie 52 stypendystów, zajmując w rankingu bardzo wysokie – II miejsce;
  • Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja” współfinansowane ze środków unijnych – otrzymało 6 uczniów „Jedynki”, którzy znaleźli się wśród 596 najzdolniejszych uczniów województwa pomorskiego:
  • Zuzanna Drzazgowska kl. 7a
  • Agata Jaśkiel kl. 7b
  • Olivia Świtka kl. 7a
  • Alan Szczucki kl. 7b
  • Igor Rogala – absolwent
  • Dawid Sawicki – absolwent

Projekt „Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja„ jest dedykowany uczniom klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych – szczególnie uzdolnionym w obszarze kształcenia ogólnego. Odbiorcami wsparcia są uczniowie wykazujący się wysokimi wynikami nauczania w przedmiotach przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości oraz osiągnięciami w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

Gratulujemy Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom!!

Skip to content