Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

W SP1 w Ustce Erasmus+ po raz ósmy!

Ustecka Jedynka to szkoła z pasją. Nauczyciele dokładają starań, aby uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności na różnych płaszczyznach. W dobie nowoczesnej technologii i szerokich możliwości nasza szkoła stara się zapewnić dzieciom wszechstronne wykształcenie zgodne z europejskimi standardami.

Już po raz ósmy SP1 w Ustce będzie realizować program europejski Erasmus+, wcześniej szkoła brała udział w projektach: Socrates i Comenius.

Obecnie przez dwa lata będziemy uczestniczyć w projekcie „PODCASTING, OPENING DOORS, SHARING OUR LOCALITY!”, w wolnym tłumaczeniu „Podcasty jako droga do upowszechniania lokalnych tradycji”, w którym razem ze szkołami z Irlandii, Hiszpanii i Włoch postaramy się przybliżyć nauczycielom i uczniom tajniki tworzenia podcastów, ich redagowania i rozpowszechniania, jak również rozwijać ich umiejętności językowe. Podcasty będą odnosić się do naszej lokalnej społeczności, kultury, historii, środowiska naturalnego, sztuki i muzyki. Będą one rozpowszechniane wśród ogółu społeczeństwa za pośrednictwem lokalnej stacji radiowej oraz stron internetowych szkoły i projektu.

Przez dwa lata nauczyciele będą brać udział w szkoleniach organizowanych przez wszystkie partnerskie szkoły. Uczniowie, dzięki nowoczesnym komunikatorom, będą mogli poznać rówieśników z innych krajów. Znajomość języków obcych, w szczególności języka angielskiego, na pewno bardzo się przyda i będzie doskonalona w czasie realizacji zadań projektowych.

Mamy nadzieję, że praca w nowym projekcie europejskim przyniesie uczniom i nauczycielom wiele korzyści, satysfakcji, pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Zaczynamy kolejną przygodę z programem Erasmus+.

Koordynator programów Erasmus+ w SP1 w Ustce
Ewelina Pietrzyk

Skip to content