Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Sprzątamy Świat!

W piątek, 15 września, społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce przystąpiła do corocznej akcji Sprzątanie Świata – Polska. Ta międzynarodowa kampania na rzecz ochrony środowiska organizowana jest już po raz 30. Od 1993 roku Fundacja Nasza Ziemia zwraca się do wszystkich mieszkańców naszej planety, którym leży na sercu troska o ochronę środowiska, o włączenie się do wspólnego sprzątania. W naszej szkole w tym roku wzięli w nim udział uczniowie wszystkich oddziałów klasowych wraz z nauczycielami.

Najmłodsze dzieci z klas I-III pod opieką wychowawców pomagały uporządkować teren wokół szkoły oraz sąsiadujące z nim ulice Osiedla Kwiatowego. Uczniowie klas IV sprzątali pas plaży od ławeczki Ireny Kwiatkowskiej do Traktu Solidarności. Klasom V i VI wyznaczono odcinek Parku Uzdrowiskowego oraz przylegający do niego las. Najstarsi uczniowie z klas VII i VIIIodpowiedzialni byli za uporządkowanie lasu wzdłuż ulicy Wczasowej, od Traktu Solidarności do Ośrodka Wypoczynkowego „Włókniarz”.

Kolejny już raz uczniowie usteckiej Jedynkiudowodnili swoje zaangażowanie w walce o czyste i bezpieczne środowisko naturalne. Jesteśmy niezwykle dumni ze wzorowej postawy wychowanków naszej szkoły!

Skip to content