Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

SOPHIE GRADECKI LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kuratorium Oświaty w Gdańsku od lat organizuje konkursy, które są jednymi z najbardziej wymagających sprawdzianów zarówno wiedzy, jak i umiejętności. Zagadnienia, na których opierają się zadania, cechuje wysoki stopień trudności, dlatego każdy uczeń biorący w nich udział musi wykazać się wielkim zaangażowaniem i pracowitością.

Z wielką radością informujemy, że po wielu tygodniach ciężkiej i wytężonej pracy uczennica naszej szkoły, Sophie Gradecki z kl. 8b, znalazła się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego.

Warunkiem uzyskania tytułu laureata ww. konkursu było osiągnięcie minimum 90% punktów w etapie wojewódzkim, który odbył się 10 lutego 2023r. w Trąbkach Wielkich.

Przed naszą uczennicą postawiono zadanie napisania dłuższej wypowiedzi użytkowej nt. przyjaźni oraz krótkiej informacji dotyczącej potwierdzenia przyjścia na spotkanie członków związku sportowego. Sophie musiała też wykazać się bardzo szeroką wiedzą kulturoznawczą (pytania dotyczyły karnawału, Wielkiego Postu, a także tradycji Świąt Wielkanocnych w Niemczech) oraz znajomością zagadnień z geografii (rozpoznawanie miast na podstawie fotografii). Zasadniczą część testu stanowiły zadania sprawdzające wiedzę leksykalną i gramatyczną oraz właściwą reakcję językową w wykreowanych sytuacjach. Nasza uczennica doskonale poradziła sobie z wyzwaniem postawionym przed nią przez organizatorów konkursu i uzyskała 92% punktów.

Serdecznie gratulujemy Sophie uzyskania tytułu laureata!!!

Skip to content