Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

KONKURS RECYTATORSKI „ŚWIECZKA DLA MISTRZA ADAMA”

28 lutego w Łupawie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Adama Mickiewicza. Uczniowie recytowali wybrane utwory poety w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII. Komisja oceniała opanowanie pamięciowe tekstów, dykcję i intonację, ekspresję oraz dodatkowe walory artystyczne.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Natalia Żukowska – uczennica klasy VIIIc, która recytowała sonet „Burza” i Leon Pawlikowski – uczeń klasy IVb prezentujący balladę „Pani Twardowska”.

Miło nam poinformować, że Leon zdobył I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zachwycił publiczność i komisję konkursową wyjątkową interpretacją utworu. Wykazał się doskonałą dykcją, ekspresją i talentem aktorskim, perfekcyjnie opanował bardzo długi tekst. Komisja jednogłośnie przyznała zwycięstwo właśnie jemu, a publiczność nagrodziła werdykt gromkimi i długimi oklaskami.

Serdecznie gratulujemy Leonowi i życzymy mu dalszych sukcesów!

Skip to content