Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Wizyta w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Lędowie

W dniu 19.10.2022 r. uczniowie biorący udział w projekcie „Poszerzamy Horyzonty Wiedzy”, uczestniczyli w wycieczce do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Lędowie.

Dzięki wykładowi dotyczącemu służby w Marynarce Wojennej dzieci zapoznały się ze specyfiką tej pracy, predyspozycjami, jakie musi spełnić kandydat do służby oraz ścieżką edukacyjną prowadzącą do zawodu żołnierza. Po wykładzie brały udział w zajęciach
i wykonywały przygotowane dla nich zadania oraz symulacje np. symulacja pożaru na statku
i sposoby jego gaszenia. Uczniów zafascynowała wizyta w symulatorze siłowni okrętowej. Zaskoczył ich fakt, że w „siłowni” nie ma przyrządów do ćwiczeń siłowych, lecz znajdują się tam silniki okrętowe. Kolejną atrakcją były zajęcia w obiekcie symulacyjnym służącym do nauki strzelania z różnego rodzaju broni. Podczas zajęć prowadzący podkreślali, że broń to środek szczególny, ostateczny i służący do obrony życia ludzkiego. Szczególną uwagę zwracali też na bezpieczeństwo przy posługiwaniu się bronią.

Pobyt w Lędowie zakończył się wizytą w Sali Tradycji CSMW, gdzie dzieci mogły zobaczyć m.in. plansze, zdjęcia, listy, liczne odznaczenia, modele statków, zabytkową broń.

Wycieczka wywarła na uczniach pozytywne wrażenie. Zdobyli oni nową wiedzę i doświadczenie, a niektórzy poczynili plany zawodowe na przyszłość.

Skip to content