KONFERENCJA „PROJEKTY EUROPEJSKIE SZANSĄ ROZWOJU POMORSKICH SZKÓŁ I PLACÓWEK”

Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku zorganizowało konferencję w ramach ERASMUS DAYS 2022.

Wydarzenie odbyło się online 16 listopada 2022 i wzięło w nim udział ponad 50 uczestników z różnych szkół. Głównym organizatorem była pani Justyna Szczypek- Bogdanowicz.

Część teoretyczna dotyczyła możliwości składania wniosków na realizację projektów Erasmus+ w szkołach, współpracy międzynarodowej i korzyści z udziału w programach.

Drugą część spotkania stanowiły prezentacje projektów międzynarodowych, ich realizacja jako przykłady dobrych praktyk.

Pięć szkół z naszego regionu zostało zaproszonych do zaprezentowania swoich projektów, a wśród wyróżnionych w ten sposób prelegentów była pani Ewelina Pietrzyk z naszej usteckiej Jedynki, koordynator projektu „Coding is Fun!” oraz doświadczony praktyk w dziedzinie współpracy ze szkołami w Europie. Wyróżnione projekty posłużą innym szkołom jako wzór do poszerzenia oferty edukacyjnej w swoich placówkach.

(Omówienie realizacji projektu „Coding is Fun!” – Ewelina Pietrzyk; prezentacja multimedialna- Krzysztof Woźniak)