Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Europejski Tydzień Kodowania „Codeweek”

Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do akcji Europejski Tydzień Kodowania „Codeweek”, jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób. W tym roku była to 10 urodzinowa edycja. Uczniowie klas 4-8 wraz z nauczycielami informatyki w ramach akcji Codeweek rozwijają kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu.

Programowanie pozwala rozwijać kompetencje takie jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz pracę zespołową, które zdecydowanie przydadzą się każdemu. 

Skip to content