Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Wycieczka edukacyjna do Słowińskiego Parku Narodowego

28 września klasa 4b wybrała się do Czołpina, gdzie wzięła udział w zajęciach pt. „Wkręceni w brzmienie Natury – jak bije serce przyrody?” w ramach programu „Nawigacja w Przyszłość, czyli lekcje z klimatem w SPN”.

W trakcie warsztatów uczniowie w ciekawy sposób zgłębiali tajniki natury. Nauczyli się rozpoznawać gatunki drzew iglastych po ich szyszkach, dowiedzieli się, jak powstaje bursztyn oraz poznali sposób tworzenia się torfu. Mieli także okazję nauczyć się rozróżniać rodzaje otoczaków, które można znaleźć na bałtyckich plażach.

Druga część zajęć dotyczyła dźwięku. Dzieci mogły posłuchać różnych odgłosów natury, dowiedziały się, jakie są cechy dźwięku i w jaki sposób mierzy się jego natężenie. Wszyscy uczniowie otrzymali ciekawe pakiety edukacyjne z kartami pracy oraz kompletem materiałów zawierającym m.in. skalę porostową, typologię chmur, alfabet Morse’a, płytę CD z odgłosami natury, opaskę z czujnikiem UV, a także model 3D latarni morskiej w Czołpinie do samodzielnego złożenia.

Wycieczka edukacyjna do Słowińskiego Parku Narodowego okazała się ciekawą formą zajęć umożliwiających naszym uczniom w nieszablonowy sposób poszerzenie wiedzy z zakresu przyrody.

Skip to content