Kolejny awans uczniów SP 1 w ramach Miejskiej Olimpiady Młodzieży

Kolejna impreza biegowa w ramach Miejskiej Olimpiady Młodzieży w Ustce za nami – Sztafetowe Biegi Przełajowe. Na starcie, we wszystkich biegach, pojawili się uczniowie usteckich szkół podstawowych w pełnym składzie. To gwarantowało nie tylko rywalizację zawodniczek i zawodników, ale przede wszystkim świetną zabawę.

Złoto i awans w kategorii Igrzyska Dzieci w sztafecie dziewcząt 6x 600m wywalczył nasz zespół w składzie: Anna Ćwigoń – Szymczak, Zuzanna Atalska, Aleksandra Klimek, Emilia Jopek, Gabriela Woźniak i Lilianna Kiliszewska. W tej samej kategorii chłopcy z SP1 w składzie: Konrad Zarębski, Mikołaj Sawczuk, Filip Oszkinis, Paweł Nikodemski, Kacper Kamieniecki oraz Piotr Dudzik zdobyli miejsce trzecie i brązowy medal.

Srebrny medal w sztafecie 6 x 800m w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej wywalczyły dziewczęta: Nella Dziuba, Paulina Bąbelek, Roksana Helińska, Emilia Kamieniecka, Jagoda Podlasiak i Alicja Skorobohaty.

Super niespodziankę sprawili, zdobywając awans i tym samym złoty medal w sztafecie 6 x 800m, chłopcy w składzie: Danill Budnik, Jakub Firkowski, Tymur Haribian, Yaroslav Kryvoruchko, Adam Piczak, Jakub Szmyglewski oraz Jakub Moroń.

Gratulacje dla zawodników i zawodniczek oraz nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły!

Lucyna Kuklińska – Nurkowska