Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Laboratoria przyszłości – Wrzesień

Logopedia

W czasie zabaw logopedycznych klockami konstrukcyjnymi uczniowie rozwijają koordynację wzrokowo – ruchową oraz usprawniają procesy poznawcze takie jak: pamięć i skupienie uwagi na wykonywanym zadaniu. Sprawia im to dużo radości i wzmacnia ich motywację do ćwiczeń aparatu mowy.

Technika

Na lekcjach techniki przy realizacji tematu: Właściwości, produkcja i wykorzystanie papieru, nauczycielka posłużyła się planszami i prezentacją: Laboratorium przyszłości. Kompetencje techniczne i praktyczne. Uczniów bardzo zaciekawił ten temat, dzięki atrakcyjnej formie zajęć zapamiętali dużo informacji, które wykorzystali również na lekcjach historii w klasie 5 dotyczących powstania pisma i materiałów piśmienniczych.

Chemia

Na lekcjach chemii wykonywaliśmy doświadczenia w formie pokazu z asystą uczniów klasy 8c ubranych w fartuszki Bambino, które chronią strój uczniów przed zniszczeniem.

Informatyka

Podczas lekcji uczniowie klasy 5a zaprezentowali naszym gościom w jaki sposób posługiwać się długopisami 3D zakupionymi w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie poznali tajniki druku 3D, zobaczyli działanie drukarki 3D oraz samodzielnie wykonali własny wydruk- kolorowe kwiaty.

Skip to content