Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Rozprawa nad smartfonem

Innowacja pedagogiczna „Rozprawa nad smartfonem” prowadzona przez panią Edytę Mirańską i panią Agnieszkę Babieracką, realizowana w roku 2020/21, cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów. Dlatego też i w obecnym roku szkolnym klasy pierwsze przeniosły się jednego dnia na salę sądową.

Burza mózgów oraz kreatywne gry i zabawy zachęciły uczniów do aktywności i były świetnym narzędziem generowania oryginalnych pomysłów. Dyskusja na temat skutków nadużywania urządzeń cyfrowych pozwoliła na zebranie niezbędnych informacji i ich skuteczne wykorzystanie w trakcie debaty. Sam jej przebieg toczył się wokół pytania: „Czy używanie urządzeń cyfrowych jest dla nas korzystne czy niekorzystne? Dzięki tej metodzie dzieci miały możliwość wypowiadania własnego zdania, formułowania przekonujących argumentów, a zarazem słuchania głosu innych.

Dużo emocji wzbudzili wychowawcy poszczególnych klas, którzy przebrani w strój sędziego pełnili funkcję koordynatorów debaty. Dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym sądzie. Uczniowie wypowiadali się swobodnie i przekonująco. Na uwagę zasługuje ich kulturalne zachowanie w trakcie debaty oraz emocjonalne zaangażowanie w wypowiadane treści. Na zakończenie każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom wraz z zasadami bycia offline.

Skip to content