Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

#sprzątaMY

15 czerwca uczniowie klasy 7c i 7d wzięli udział w akcji #sprzątaMY zorganizowanej przez Nadleśnictwo Ustka.

Początkowo uczestnikom wydawało się, że w naszej okolicy jest czysto i nie będzie co zbierać, ale im dalej wkraczali w las, tym więcej śmieci ukazywało się ich oczom… Wśród znalezionych nieczystości znalazły się nawet części od telewizora i komputera. Trudno zrozumieć ludzi, którzy wyrzucają tak niebezpieczne dla środowiska naturalnego odpady do lasu.

Akcja #sprzątaMY okazała się także bardzo interesującą lekcją w terenie. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca leśnika, po czym poznaje się wiek drzew (i nie chodzi tu o liczenie słoi), uczyli się również rozpoznawać różne gatunki roślin. Niewątpliwie takie zajęcia przysłużyły się zwiększeniu świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły.

 

Skip to content