Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

WICEMISTRZ ORTOGRAFII POWIATU SŁUPSKIEGO!

W środę, 24 kwietnia, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbyła się XXIV edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego 2024”.

W tym roku konkurs adresowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z całego powiatu. Prace wszystkich uczestników oceniało polonistyczne jury w składzie: p.Elżbieta Moralewicz, p.Monika Nowak, p.Katarzyna Meldner oraz  p.Janina Błażejewicz.

Do ortograficznej rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych stanęli przedstawiciele SP1 i SP2 z Ustki, a także uczniowie słupskich oraz usteckich szkół średnich. Naszą szkołę reprezentował Stanisław Lipczyński z kl.8a.

Po sprawdzeniu konkursowych dyktand jury ogłosiło wyniki:

II miejsce w kategorii uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej zdobył ósmoklasista z naszej szkoły! Nagrodę ufundowaną przez Starostę Słupskiego wręczyła mu pani Dyrektor ZSOiT w Ustce – Katarzyna Ozimek.

Serdecznie gratulujemy ortograficznych umiejętności Stasiowi, uczniowi pani Moniki Holak.

Skip to content