Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

BURSZTYNOWE NUTY POEZJI

W piątek, 19 kwietnia, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się VIII Ustecki Konkurs Poezji Śpiewanej „Bursztynowe Nuty Poezji”. Do wokalnej rywalizacji zgłosiło się 38 uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z naszego regionu. Ich śpiew oceniało jury w składzie: pani Zorza Sędzicka, pani Ewelina Bogucka oraz pani Eliza Mordal.

Wysoki poziom uczestników sprawił, że obrady jurorów nie były łatwe. Najlepszym wykonawcom poezji śpiewanej przyznano nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii: szkoły podstawowe kl.4-6 I miejsce zajął uczeń naszej szkoły – Leon Pawlikowski z 5b, zaś w kategorii: szkoły podstawowe kl.7-8 miejsce 3 wywalczyła Alicja Pryczkowska z 7b.

Laureaci konkursu zostali uhonorowani okolicznościowymi statuetkami oraz nagrodami ufundowanymi przez Starostę Słupskiego pana Pawła Lisowskiego, Burmistrza Miasta Ustka pana Jacka Maniszewskiego, Radnego Miasta Ustka pana Sławomira Kropiewskiego oraz panią Zorzę Sędzicką.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym młodym wokalistom oraz ich opiekunom!

Skip to content