Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

JEDYNKOWE „POLA NADZIEI”

Co roku na początku października, w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej, ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach. Wiosną, kiedy rośliny te zakwitają, ośrodki hospicyjne organizują wielką kwestę na rzecz swoich podopiecznych – „Pola Nadziei”. Ubrani na żółto wolontariusze wręczają żonkile darczyńcom w zamian za datek wrzucony do puszki.

W niedzielę, 14 kwietnia, na Pomorzu „Pola Nadziei” zakwitły już po raz dwunasty.
Po raz kolejny do akcji przyłączyła się również nasza szkoła. Uczniowie usteckiej „Jedynki” sprzedawali mieszkańcom naszego miasta wyhodowane przez siebie żonkile.

W słoneczne, niedzielne przedpołudnie przy kościele Najświętszego Zbawiciela w Ustce pojawili się wolontariusze w żółtych kamizelkach, z żółtymi kwiatami w ręce. Spotkali się oni z ogromnym zainteresowaniem darczyńców, którzy nie szczędzili datków na szczytny cel. Żonkile rozchodziły się w mgnieniu oka, a ulice naszego miasta wkrótce zapełniły się przechodniami z żółtymi bukietami.

Podczas tej akcji zgromadziliśmy kwotę 3653,86 zł, która zasili konto Hospicjum Dziecięcego w Gdańsku. Jesteśmy niezmiernie dumni z każdego dziecka, które włączając się do zbiórki, okazało swe wielkie serce, dobroć i empatię.

Opiekun wolontariatu
Dorota Grześ

Skip to content