Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

SUKCESY NASZYCH KOSZYKARZY

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce była organizatorem dwudniowych zmagań najlepszych zespołów z powiatu słupskiego w koszykówce w ramach Igrzysk Dzieci.

W sportowej rywalizacji wzięła udział reprezentacja naszych dziewcząt, która rozegrała 4 spotkania i odniosła w nich 4 zwycięstwa. Uczennice Jedynki pokonały zespoły z SP Włynkówko, SP Kobylnica, SP Damnica i SP Główczyce. To wspaniały sukces naszych dziewcząt! Ich gra, zwłaszcza pod koszem, wzbudzała wielkie emocje. Dużą skutecznością przy zbiórkach oraz celnych rzutach wykazała się  Aleksandra Klimek. Nasze uczennice zasługują na wielkie uznanie za sposób gry i podejście do każdego spotkania. Ich atutem z pewnością była gra na własnym boisku. 

W skład naszej złotej reprezentacji weszły: Aleksandra Klimek, Maja Dubiela, Sandra Dorawa, Emilia Jopek, Klaudia Dzedzej, Zuzanna Atalska, Magdalena Jezierska, Zofia Uznańska, Martyna Kieliszek, Lena Ksel, Julia Wypchło, Alicja Mirańska.

Dziewczęta będą reprezentowały powiat słupski w półfinałach województwa pomorskiego, które odbędą się już 10 kwietnia w Człuchowie. Razem z nimi do rywalizacji w swojej grupie stanie również drużyna chłopców naszej szkoły, która także odniosła sukces, wygrywając etap powiatowy. 

Serdecznie gratulujemy awansu zarówno dziewczętom, jak i chłopcom!

Lucyna Kuklińska – Nurkowska

Skip to content