Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

DZIEŃ MATEMATYKI

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki oraz Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Tego dnia „królowa nauk” zawładnęła młodymi umysłami. Uczniowie rozwiązywali rebusy, a także matematyczne i geometryczne łamigłówki.  

Dla wszystkich chętnych na dolnym korytarzu przygotowano matematyczne stoliki, przy których można było ułożyć obrazek z tangramu, zbudować budowlę z geometrycznych klocków, ułożyć domino matematyczne, kostkę sześcienną lub piramidę z pamięciowymi działaniami. Stoliki cieszyły się ogromnym powodzeniem, również wśród dzieci z klas młodszych.

Tego dnia podczas lekcji matematyki w klasach IV-VII niektórzy uczniowie rozwiązywali zadania z Matlandii, inni układali figury geometryczne oraz głowili się nad zagadkami matematycznymi. Czas wszystkim mijał szybko i owocnie. Zajęcia pokazały, że matematyka może być dobrą zabawą. 

Skip to content