Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

JEDYNKOWI WOLONTARIUSZE NA UROCZYSTEJ GALI W SŁUPSKIM RATUSZU

Przedstawiciele Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku prowadzonego przez Towarzystwo Opieki Paliatywnej im. Janiny Różyckiej podziękowali wolontariuszom za ich zaangażowanie w kwestę na rzecz słupskiej placówki. Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie z klasy 8a, którzy w tym roku mieli zaszczyt gościć na uroczystej gali podsumowującej listopadową kwestę na Cmentarzu Komunalnym w Ustce.

Wspólnie z Panią Krystyną Danilecką – Wojewódzką Prezydentką Miasta Słupska organizatorzy gali wręczyli podziękowania ok. 140 wolontariuszom – uczniom oraz 60 osobom spoza społeczności szkolnej, które także kwestowały na rzecz podopiecznych hospicjum. Wyróżnieni uczniowie reprezentowali 15 szkół, które także otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uroczystość uświetnił występ artystyczny Mileny Krumplewskiej oraz Oliwii Stanisławskiej.

Słupski Ratusz przekazał serdeczne wyrazy uznania dla wszystkich wolontariuszy, którzy zdecydowali się pomagać i zachęcać innych do wrzucenia nawet symbolicznej złotówki na rzecz tak ważnej instytucji. Uroczystość podsumowano słowami: „Każdy wolontariusz i każdy darczyńca to osoba o wielkim sercu, która potrafi otworzyć je na potrzeby innych”.

Opiekun szkolnego wolontariatu

Dorota Grześ

Skip to content