Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

ETAP REJONOWY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

W czwartek, 7 marca, w Zespole Szkół w Damnicy odbył się etap rejonowy VI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów szkół podstawowych. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawuje Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

Cele konkursu to przede wszystkim:

  • popularyzacja języka polskiego,
  • kształtowanie odpowiedzialności za poprawność i piękno ojczystego języka,
  • rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów oraz wspieranie ich uzdolnień,
  • stwarzanie sytuacji pobudzających uczniów do twórczego myślenia i sprawdzania nabytych umiejętności,
  • motywowanie do promowania wartości pracy nad rozwojem swoich uzdolnień,
  • wdrażanie do samokształcenia i samorozwoju,
  • promowanie osiągnięć uczniów.

Rywalizacja uczniów w tym konkursie przebiega w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim z podziałem na dwie kategorie: kl. V-VI (22 uczestników) oraz VII-VIII (21 uczestników). Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Aniela Mikołajczyk z kl.5a oraz Oliwier Siciński z kl.8a. Ich zadaniem było napisanie 40-minutowego dyktanda.

Po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów jury konkursowe zakwalifikowało do etapu wojewódzkiego 10 najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej. Wśród nich znalazła się zarówno Anielka, jak i Oliwier. Serdecznie im gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, już 27 marca.

Skip to content