Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Sprawozdanie z działalności szkolnego wolontariatu SP1 w Ustce w I semestrze roku szkolnego 2023/24

W I semestrze bieżącego roku szkolnego wolontariusze z naszej szkoły wzięli aktywny udział w następujących zadaniach:

  1. Pomoc w organizacji V edycji Eko Spływu rzeką Słupią w dniu 17.09.2023r.
  2. „Szkoło, pomóż i Ty” – sprzedaż kalendarzyków na rzecz dzieci niepełnosprawnych na kwotę 160 zł.
  3. Kwesta na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku – w dniach 29.10.2023r. i 1.11.2023r. na Cmentarzu Komunalnym w Ustce nasi uczniowie zebrali kwotę 4195,26 zł.
  4. Akcja „ZOSTAŃ MIKOŁAJEM” na rzecz osób chorych na mukowiscydozę – w grudniu 2023r. wysłaliśmy paczkę zawierającą gry, materiały papiernicze oraz zabawki do Oddziału Gdańskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.
  5. Przygotowanie podarunków w ramach akcji „Dar dla Seniora” – uczniowie wykonali kartki świąteczne z życzeniami dla osób potrzebujących, zgromadzili dla seniorów upominki w formie książek, ciastek, skarpet i kapci.
  6. Kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez Spółdzielnię Niewidomych ze Słupska w dniu 7.12.2023r.
  7. Sprzedaż bombek w dniu 17.12.2023r. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Ustce w ramach pomocy dla przedszkola integracyjnego prowadzonego przez siostry zakonne.
  8. Aktywny udział uczniów wszystkich klas w akcji Mary’s Meals – sprzedaż ciasta na rzecz pomocy głodującym dzieciom z najuboższych krajów, a także przygotowanie przedstawienia pt. „ DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI”, ukazującego problem biedy i ubóstwa wśród najmłodszych – do końca grudnia 2023r. zebrano kwotę 6700 zł.
  9. W ramach obchodów świąt Bożego Narodzenia oraz innowacji „Empatyczna klasa” oddano do użytku całej społeczności szkolną STREFĘ RELAKSU MISYJNEGO – jest to wynik zaangażowania w projekt charytatywny „PODAJ DOBRO DALEJ” oraz wyraz uznania za pomoc udzielaną przez naszych uczniów osobom potrzebującym.

                                                                 Opiekun szkolnego wolontariatu

Dorota Grześ

Skip to content