Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

SPEKTAKL BOŻONARODZENIOWY

„Zima. Przez ulice zasypane śniegiem, w zmroku idzie dziewczynka bosa,
z gołą głową i coś niesie w fartuszku. Dlaczego bosa? To cała historia…”

Zanim na niebie zajaśniała wigilijna pierwsza gwiazdka, nasza szkoła w magiczny sposób przeniosła się do niezwykłego świata jednej z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Stało się to możliwe dzięki wyjątkowemu spektaklowi przygotowanemu z okazji świąt Bożego Narodzenia dla rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz wszystkich koleżanek i kolegów przez 53 małych aktorów z kl. IIa i IIb, którym towarzyszył swym cudownym śpiewem Leon Pawlikowski z kl. Vb oraz chórek dziewcząt z klas VI i VII.

Scenariusz do tego wzruszającego przedstawienia stworzyły panie Karina Werra oraz Iwona Siemaszko-Kaszuba. Za oprawę muzyczną i nagłośnienie odpowiadał pan Janusz Werra.

Zapierającą dech w piersiach dekorację wykonała pani Agnieszka Babieracka, której z pomocą przyszli: p. Karina Werra, p. Iwona Siemaszko-Kaszuba, p. Janusz Werra, p. Wojciech Wróbel, s. Dominika oraz p. Stefania Salachna.

Szczególne podziękowanie za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu spektaklu należą się również rodzicom, a także p. Kamili Komorowskiej, p. Dorocie Grześ, p. Magdalenie Masłowskiej, p. Krzysztofowi Woźniakowi oraz paniom Ewie i Marcie z obsługi.

Serdecznie dziękujemy!

Skip to content