Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

IX Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej „Marina 2023”

25 listopada w Sali Teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbyła się uroczysta Gala Finałowa IX Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Marina 2023”. Patronat honorowy nad organizacją tegorocznej edycji festiwalu sprawowali: kpt. ż.w. dr Andrzej Królikowski – Prezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej, Paweł Lisowski – Starosta Słupski i Leszek Kuliński – Wójt Gminy Kobylnica. Współorganizatorami byli także: Gmina Kobylnica, Centrum Kultury Powiatu Słupskiego oraz Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

Jury festiwalowe w składzie: Roman Seta (przewodniczący), Maciej Kozakiewicz, Robert Czerwiński oraz Anna Bielecka, po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznało nagrody w kategorii solistów oraz zespołów wokalnych. W grupie solistów starszych drugie miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Leon Pawlikowski z kl. 5b za piosenkę „Białe mewy”. Jego opiekunem była pani Karina Werra.

Nagrody dla najlepszych wokalistów ufundowali m.in. Kancelaria Prezydenta RP, Generalny Dowódca Rodzajów Sił Zbrojnych, Burmistrz Miasta Ustka, Burmistrz Miasta Lębork, Morska Jednostka Rakietowa w Siemirowicach, Pomorskie Towarzystwo Muzyczne „Makrofon”, Urząd Morski w Gdyni oraz armator Ustka – Travel S.C. i kapitan s/y „Gryfita”.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Skip to content