Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada upamiętnia odzyskanie przez Polskę wolności po 123 latach zaborów. W tym roku obchodziliśmy 105. rocznicę tego ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia.

Społeczność naszej szkoły już w piątek, 10 listopada, wzięła udział w uroczystej akademii poświęconej Ojczyźnie i walce o jej niepodległość. Uczniowie klas: IIIa, IIIs, IVa i IVb pod kierunkiem p. Aurelii Majchrzak, p. Emilii Kaczmarek, p. Anny Szydloch i p. Janusza Werry przygotowali wyjątkową inscenizację, którą oprócz społeczności naszej szkoły mieli okazję również obejrzeć goście z projektu Erasmus+.

W zaprezentowanych wierszach i pieśniach znalazło się wiele patriotycznych treści związanych z walką o wolność naszej Ojczyzny. Nie zabrakło też wyjaśnienia, czym jest niepodległość, co ona oznacza dla wszystkich Polaków oraz jak ważne są nasze symbole narodowe: hymn, flaga i godło. Elementem wieńczącym akademię był taniec narodowy, krakowiak, w wykonaniu uczniów z kl. IVb.

Występy młodych aktorów uświetnił pięknym śpiewem szkolny zespół „Prymka”. Całości dopełniły prezentacja multimedialna i wspaniałe dekoracje, które przygotowane zostały przez p. Małgorzatę Bratasz, p. Stefanię Salachnę oraz p. Lillę Marciniak.

Skip to content