Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Poznajemy Zespół Szkół „Elektryk” w Słupsku

W dniu 28 lutego br. klasy ósme zwiedzały Zespół Szkół „Elektryk” w Słupsku. Uczniowie mieli okazję zwiedzić zaplecze placówki oraz zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną szkoły.

Oto kierunki technikum do wyboru dla naszych ósmoklasistów:

  • Technik programista – uczy się m. in. tworzenia i administrowania stronami WWW, tworzenia, administracji i użytkowania relacyjnych baz danych, programowania aplikacji internetowych, projektowania i praktycznego stosowania grafiki komputerowej oraz multimediów itp.
  • Technik automatyk – to obecnie najwszechstronniejsza oraz bardzo przyszłościowa dziedzina nauki i techniki, obejmująca swoim zakresem elektrotechnikę, elektronikę, informatykę, robotykę i mechanikę.
  • Technik informatyk – tu uczniowie uczą się zasad projektowania i konfiguracji sieci komputerowych przewodowych i bezprzewodowych, naprawy oraz konfiguracji komputerów i urządzeń peryferyjnych.
  • Technik elektryk – to zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz uruchamianiem, konserwacją i naprawą maszyn oraz urządzeń elektrycznych.
  • Technik hotelarstwa – w tej klasie uczniowie nabywają umiejętności związanych z fachową obsługą gościa hotelowego, obsługą urządzeń, sprzętu biurowego w firmach hotelowych, a także poznają zasady obsługi gości w recepcji.
  • Technik organizacji turystyki – na tym kierunku młodzież uczy się w sposób praktyczny zasad programowania, kalkulowania i zamawiania świadczeń oraz poznaje metodykę pracy przewodnika i pilota imprez turystycznych.
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych – uczniowie nie tylko w teorii, ale także w praktyce poznają tajniki przygotowania pysznych potraw i wypieków, korzystając z bogatego zaplecza technicznego szkoły.

Zespół Szkół „Elektryk” ma również bogatą ofertę edukacyjną w Branżowej Szkole I stopnia, m. in. w zawodzie kucharz oraz elektryk, oferuje także oddział integracyjny w profesjach: cukiernik i pracownik pomocniczy gastronomii (dla kandydatów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim).

Zachęcamy naszych ósmoklasistów do skorzystania z bogatej oferty słupskiego „Elektryka”.

Skip to content