Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

MORSKA SŁUŻBA POSZUKIWANIA I RATOWNICTWA

W czwartek, 18 maja, po lekcjach poszliśmy do Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (Służba SAR) w Ustce na wycieczkę studyjną. Zapoznaliśmy się z zawodami związanymi z morzem oraz poznaliśmy ich charakterystykę (ratownika medycznego, marynarza czy elektroautomatyka).

Dowiedzieliśmy się, że do zadań Służby SAR należy poszukiwanie i ratowanie każdej osoby znajdującej się w niebezpieczeństwie na morzu, bez względu na okoliczności w jakich znalazła się w niebezpieczeństwie, oraz zwalczanie zagrożeń i zanieczyszczeń olejowych i chemicznych środowiska morskiego. Ponadto zwiedziliśmy również placówkę SAR, pontony oraz morski statek ratowniczy typu SAR-3000.

Wiemy już, że to bardzo trudna, ciekawa oraz niezwykle odpowiedzialna praca.

Skip to content