Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Laboratoria Przyszłości – Czerwiec

Informatyka

Klasa 6B to grupa utalentowanych i ciekawych uczniów, którzy niedawno mieli okazję użyć dronów podczas lekcji informatyki. Było to ich pierwsze doświadczenie z tym zaawansowanym narzędziem technologicznym, które pozwoliło im na poznanie dronów zarówno w teorii, jak i praktyce.

Podczas lekcji informatyki, nauczyciel wprowadził uczniów w świat dronów, wyjaśniając różne aspekty związane urządzeniami. Omówiono podstawowe zasady sterowania dronami, ich budowę, a także szerokie spektrum zastosowań w różnych dziedzinach, takich jak fotografia, filmowanie, nauka, ratownictwo czy dostawa towarów.

Następnie uczniowie mieli możliwość praktycznego zapoznania się z dronami. Uczniowie mieli okazję sterować dronem,  lądować, latać w różnych kierunkach oraz wykonywać podstawowe manewry. Mieli również okazję eksperymentować z różnymi trybami lotu i funkcjami drona, takimi jak automatyczne nagrywanie okolicy czy tryb fotograficzny.

Uczniowie klasy 6B okazali ogromne zainteresowanie i entuzjazm w trakcie korzystania ze sprzętu zakupionego w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Każdy z nich miał szansę wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach, pod okiem nauczyciela i samodzielnie sterować dronem. To doświadczenie nie tylko dostarczyło im zabawy i emocji, ale także rozwijało ich umiejętności techniczne, spostrzegawczość oraz zdolności manualne.

Dzięki tej lekcji, uczniowie klasy 6B zyskali wiedzę praktyczną na temat dronów i zrozumieli ich potencjał w dzisiejszym świecie. To doświadczenie mogło również wzbudzić w nich nowe zainteresowania i pasję do technologii oraz skłonić niektórych do dalszego zgłębiania wiedzy w tej dziedzinie.

Skip to content