KONKURSY POLONISTYCZNE I HISTORYCZNE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w licznych konkursach polonistycznych i historycznych. Nauczyciele przeprowadzili na etapie szkolnym m.in. Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego, Wojewódzki Konkurs Historyczny, Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej, Międzyprzedmiotowy Konkurs Wiedzy o Koperniku. Przygotowywali również uczniów do wielu konkursów recytatorskich, literackich i ortograficznych, takich jak: Międzynarodowy Konkurs Twórczości Literackiej dla Dzieci i Młodzieży „Twórcza Polska i Polonia”, Wojewódzki Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego czy Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego 2023”.

Sukcesy naszych uczniów w konkursach:
1) Międzynarodowy Konkurs Twórczości Literackiej dla Dzieci i Młodzieży „Twórcza Polska i Polonia”: laureatka – Anna Mirańska kl. 8b.
2) Wojewódzki Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego: laureatka – Aleksandra Wiśniowska kl. 8c.
3) Powiatowy Konkurs Recytatorski „Świeczka dla mistrza Mickiewicza”: laureat – Leon Pawlikowski kl. 4b.
4) XL Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej: III miejsce – Igor Rogala kl. 8a, wyróżnienie – Leon Pawlikowski kl. 4b.
5) Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Słupskiego 2023”: II miejsce – Stanisław Lipczyński kl. 7a.
6) Międzyszkolny Konkurs Literacko – Fotograficzny Regionu Słupskiego: I miejsce – Igor Rogala kl.8a.
7) Międzyszkolny Konkurs „Wynalazki, które zmieniły świat”: II miejsce – Łucja Kowalczyk, Igor Rogala kl. 8a.

Inne działania, w których uczniowie z powodzeniem wzięli udział:
– Ogólnopolski projekt „Mistrzyni Szymborska”,
– Ogólnopolski projekt „Cała Polska czyta na głos”,
– obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego,
– spotkania autorskie z autorami, pisarzami.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i zapraszamy do kolejnych konkursów w przyszłym roku szkolnym!