Szkoła Podstawowa nr 1
w Ustce

JEDYNKA
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustce
im. kpt. Leonida Teligi

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Konkursy języka angielskiego w roku szkolnym 2022/2023

Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2022/2023 chętnie brali udział w konkursach, jak i w olimpiadzie języka angielskiego. Liczne grono chętnych osób przystąpiło m.in. do Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Juniorów, Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego na etapie szkolnym, Ogólnopolskiego Konkursu „English High Flier” i „Fox”, miejskiego konkursu „Welcome”, który odbył się w wersji online oraz do Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas I-III.

Z ogromną dumą, radością i przyjemnością możemy pochwalić się osiągnięciami naszych podopiecznych, gdyż właśnie w wyżej wymienionej olimpiadzie, składającej się z kilku etapów i polegającej na rozwiązywaniu testów, rozmowach online, przygotowaniu wypowiedzi na zadany temat oraz umieszczeniu jej na wskazanym kanale na YouTube, finalistką została Olivia Świtka – uczennica klasy 6a. Cała społeczność szkolna serdecznie gratuluje Olivii wspaniałego sukcesu! Poświęciła ona dużo czasu, energii i zaangażowania, przygotowując się do tego konkursu, w którym wykazała się umiejętnościami językowymi na wysokim poziomie. Brawo!

W Ogólnopolskim Konkursie „English High Flier” bardzo dobre wyniki uzyskali: Julia Szmit z kl.6c, Szymon Cackowski i Igor Sarnowski z kl.5a. W tym samym konkursie dobry wynik otrzymał Alan Szczucki kl.6b, a także Adam Szmyglewski – kl.5ms. Dyplomy uznania przypadły Stanisławowi Lipczyńskiemu z kl.7a oraz Kornelii Sierzputowskiej z kl.8c.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Fox” z dobrym wynikiem ukończyły: Julia Szmit – kl.6c, Roksana Helińska – kl.8b i Gabriella Sternal – kl.8c.

Z wielkim zaangażowaniem uczniowie klas I-III przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych polegających na prawidłowym wysłuchaniu informacji z nagrań, czytaniu ze zrozumieniem i uzupełnianiu zadań otwartych w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego.

W klasach pierwszych najwyższy wynik uzyskała Alicja Kucyk z kl.1a, drugie miejsce ex aequo zajęli: Nina Godoń, Małgorzata Błądkowska i Tomasz Malinowski – kl.1a, trzecie miejsce zdobyła Maja Krajca z kl.1b.

W klasach drugich najlepsza okazała się Nel Wypchło – kl.2s, drugie miejsce zajął Julian Chmura – kl.2a, a trzecie Natalia Trzaskuś z kl.2a.

W klasach trzecich na pierwszym miejscu uplasowała się Marta Bakinowska – kl.3b, na drugim Dorota Wieruchowska z kl.3b, na trzecim Radosław Glapiak z kl.3b. Wyróżnienie otrzymali: Jakub Puchała – kl.3b i Maksymilian Klimek – kl.3a.

W organizację i przebieg konkursów zaangażowane były Panie nauczycielki języka angielskiego – Kamila Komorowska, Ewelina Pietrzyk i Dorota Grześ.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach języka angielskiego w przyszłym roku szkolnym.

W galerii zdjęć prezentujemy naszych laureatów.

Skip to content